24.11.2017

ECS NAGRODZONY TURYSTYCZNYM OSKAREM

Europejskie Centrum Solidarności jest Najlepszym Produktem Turystycznym 2017 roku – orzekła Polska Organizacji Turystyczna. Podczas jubileuszowej XV gali konkursu w Warszawie, 23 listopada 2017, nagrodę dla ECS przyjął dyrektor Basil Kerski. Certyfikat – nazywany turystycznym Oskarem – wyróżnia i promuje wyjątkowe atrakcje turystyczne w Polsce, doceniając ich nowatorstwo, jakość i przyjazność dla turystów.
 
– Cieszy nas ta nagroda, kolejne wyróżnienie jakości naszej instytucji, na dodatek otrzymana w tak dobrym towarzystwie. Certyfikaty nagradzają atrakcje turystyczne na skalę międzynarodową, które powinien zobaczyć każdy Polak i każdy Europejczyk. Gratulowaliśmy w zeszłym roku przyznania Certyfikatu POT Gdański Teatrowi Szekspirowskiemu, dziś nagroda dla ECS, potwierdza również, jak atrakcyjny turystycznie jest Gdańsk – powiedział Basil Kerski, dyrektor ECS. 
 
Nagroda główna w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny przyznawana jest przez kapitułę, w skład której wchodzą eksperci z zakresu turystyki, budowy i promocji produktów turystycznych, komunikacji społecznej i marketingowej, przedstawiciele środowisk akademickich związanych z turystyką, izb branżowych oraz mediów. Zwycięstwo w konkursie oznacza, że ECS będzie promowany przez Polską Organizację Turystyczną w kraju i zagranicą, jako jeden z dziesięciu najlepszych produktów turystycznych Polski. 
 
Certyfikat POT jest kolejną prestiżową nagrodą przyznaną Europejskiemu Centrum Solidarności. W 2016 roku ECS zostało wyróżnione Nagrodą Muzealną Rady Europy, a w 2015 roku Znakiem Dziedzictwa Europejskiego. Zwyciężyło również w konkursach Top Inwestycje 2015 i Sztorm za Inwestycję Roku 2015. Otrzymało także wyróżnienie specjalne w konkursie Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich oraz nominację do nagrody Europejskie Muzeum Roku / European Museum of the Year – EMYA.
 
Dotychczas w konkursie na najlepszy produkt turystyczny z województwa pomorskiego nagrodzone zostały m.in. Jarmark św. Dominika, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA oraz Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.
 
Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego przyznawany jest od 2003 roku.
 
Od sierpnia 2014 roku, gdy otwarto nową siedzibę ECS przy pl. Solidarności w Gdańsku, to miejsce odwiedziło 2,3 miliona gości.