PROTEST A ZMIANA SPOŁECZNA | wykład
Zapraszamy na wykład dotyczący psychologii protestów.
Na czym polega dynamika protestów? Co powoduje, że ludzie się organizują i biorą w nich udział? Jak protesty wpływają na zmianę społeczną?
termin | 10 grudnia, czwartek, godz. 18.00–19.30
miejsce | Facebook live, profil Solidarność Codziennie ECS

osoby prowadzące:
Joanna Grzymała-Moszczyńska – psycholożka i aktywistka społeczna, pracuje w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Naukowo zajmuje się psychologią społeczną. Bada aktywizm i mechanizmy sprzyjające angażowaniu się w sprawy społeczne i polityczne.
Katarzyna Jaśko – doktor, pracuje w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się psychologią społeczną i psychologią polityki. Bada współczesne procesy włączania się w sprawy polityczne oraz motywacje uczestników i uczestniczek protestów społecznych w Polsce.
Wykład „Protest a zmiana społeczna” oraz zajęcia „Ćwiczenia z dialogu” organizujemy w ramach MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRAW CZŁOWIEKA, który co roku obchodzimy 10 grudnia. Ten dzień poświęcony jest obrońcom i obrończyniom praw człowieka na całym świecie.
Przez cały tydzień, od 7 do 13 grudnia, chcemy zwrócić szczególną uwagę na wartości społeczne i obywatelskie takie jak solidarność, równość i wolność.