ECS po godzinach | 21.00-24.00

WYSTAWA STAŁA

W żadnym innym muzeum w Gdańsku roli eksponatu nie gra samochód milicyjny STAR i stoczniowa suwnica.
Od godz. 12 w dniu imprezy rozdajemy 201 wejściówek na każdą godzinę w punkcie info vis-à-vis wejścia głównego do ECS.
 

NOCNA STREFA MUZYKI

NILS FRAHM godz. 21.30
Wirtuoz fortepianu i kompozytor, wkracza na pola eksperymentu i szuka współczesnych brzmień.
Mimo młodego wieku, pochodzący z Berlina artysta, zdążył się w ciągu ostatnich pięciu lat zapisać w pamięci fanów muzyki z pogranicza ambientu i klasyki kilkoma doskonałymi płytami. Począwszy od wydanego w 2005 albumu Streichelfisch, Frahm nie ukrywa swojej fascynacji mistrzami minimalu takimi jak Eric Satie, nieustannie jednak szuka nowych środków ekspresji i sposobów, by jego muzyka brzmiała jak dzieła stworzone w XXI wieku. Współpracując z takimi artystami jak Clark, czy Olafur Arnalds, śmiało przełamuje wszelkie granice pomiędzy muzyką taneczną, eksperymentalną, jazzem i klasyką, tworząc jedyne w swoim rodzaju kompozycje rozpoznawalne właściwie od pierwszych taktów. Jego koncerty to prawdziwie hipnotyczne widowiska, skupione na zaskakiwaniu publiczności, a upodobanie do improwizacji i zabaw dźwiękiem sprawiają, że każdy z jego występów wygląda inaczej.
www.nilsfrahm.com
REZERWACJA WEJŚCIÓWKI

HAUSCHKA godz. 23.00
Hauschka - pseudonim Volkera Bertelmanna, zdecydowanie najbardziej znanego użytkownika preparowanego fortepianu XXI wieku. Porównywany do Steve’a Reicha, Johna Cage’a, czy Erica Satie, swój pierwszy duży kontrakt podpisał z wytwórnią… hip-hopową. Zaczynał od prób z elektroniką, by stwierdzić, że wszystkie efekty - także rytmiczne - może osiągnać na odpowiednio spreparowanym fortepianie. Hauschka jest bardzo pracowity i nieprzewidywalny, wciąż zaangażowany w projekty filmowe, teatralne i galeryjne. Podczas gdańskiego koncertu zaprezentuje kompozycje z nowej płyty – „Abandoned Cities”, zainspirowane opuszczonymi przestrzeniami, nawiązując w ten sposób do aktualnego charakteru wybranych obszarów postoczniowych.
www.hauschka-net.de
REZERWACJA WEJŚCIÓWKI

STREFA RELAKSU

Wokół nowej siedziby ECS staną leżaki i inne siedziska, wspólny stół i dizajnerskie obiekty. Będą z nami najlepsze trójmiejskie food trucki, czyli jadłodajnie na kołach.

INSTALACJA ŚWIETLNA

Zaraz po zapadnięciu zmroku objawi się ŻYWA BRYŁA, a wszystko dzięki grze świateł wydobywających się z wnętrz budynku.

INSTALACJA DŹWIĘKOWA

Dźwięki, którymi zwiedzający wypełnią wnętrze budynku i pl. Solidarności, poddane zostaną transformacji za pomocą instrumentów URBAN AUDIO i zamienią się z hałasu w muzyczną symfonię miejsca. Utworu wysłuchamy w czasie rzeczywistym prez słuchawki.
Ostatnia wersja urządzeń UA składa się z sześciu instrumentów, które mogą być indywidualnie dostrajane i oferują bardzo bogatą i precyzyjną transformację hałasu w kompozycję muzyczną. Urban Audio był realizowany między innymi w: Niemczech, USA, Meksyku, Hiszpanii, Finlandii i Estonii. Projekt przygotowuje Florian Tuercke
www.florianturecke.net

INSTALACJA PRZESTRZENNA

Trudne czasy PRL były smutne i szare. Wolność przyniosła kolor – kolorowe ubrania, zabawki, wystawy sklepowe i budynki. Kolorowa Droga do Wolności będzie podkreślać ta przemianę społeczną, jaka nastała w owym okresie, a także da możliwość refleksji, wspomnień. Rozbłyśnie KOLOROWA DROGA WOLNOŚCI.

INSTALACJA SENTYMENTALNA

Kurzą się na strychach i w piwnicach, kiedyś niosły wolność – kasety magnetofonowe. Nagrywaliśmy je, pożyczaliśmy, słuchaliśmy z przyjaciółmi i bawiły nas podczas prywatek. Kaseciaki i słuchawki będą czekać w RETROMUSIC BOX.
Zachęcamy do przynoszenia własnych kaset.


W holu na nocne marki czekać będzie kawa i herbata

DZIEŃ OBYWATELSKI
30 sierpnia 2014, sobota
godz. 21.00–24.00
nowa siedziba ECS, pl. Solidarności 1 w Gdańsku