12.07.2019

LATO W STOCZNI | trwa do

termin | 24 czerwca – 12 lipca, poniedziałek – piątek
uczestnicy | 6–12 lat, grupy zorganizowane
godziny | 10.00–11.30
wstęp | REZERWACJA + 8 zł/os. (maks. 30 osób w grupie) → ecs.gda.pl/Formularz

Dzieciaki! Razem będziemy odkrywać stocznię, uczyć się czym jest solidarność i jak pomagać sobie nawzajem. Tego lata zapraszamy na zajęcia: WYSPA DZIECI, AKCJA INTEGRACJA i UWAGA! STOCZNIA! Warsztaty prowadzą edukatorki Europejskiego Centrum Solidarności. To ósma edycja akcji LATO W STOCZNI.

WYSPA DZIECI
Zamieszkamy na bezludnej wyspie i zaprowadzimy tam własne porządki! Jakie domy zbudujemy? Jakie zwierzęta z nami zamieszkają? I czy na wyspie będzie szkoła? O tym zdecydujemy razem na zajęciach pełnych marzeń i zabaw.

AKCJA INTEGRACJA
Będziemy uczyć się solidarności, czyli wspólnego działania i wzajemnej pomocy. Przy wesołej zabawie chustą, rozmowach i rysowaniu poznamy swoje prawa i sposoby, jak je szanować. Zastanowimy się także wspólnie nad tym, czym jest szczęście i czy każdy człowiek go potrzebuje?

UWAGA! STOCZNIA!
Z wysokości dachu ECS, na którym mamy piękny taras widokowy i spacerując po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej, poznamy tereny wokół. Dlaczego stocznię usytuowano właśnie tutaj? Jak powstawały statki? Na czym polega praca stoczniowca? – oto niektóre z pytań, na które wspólnie poszukamy odpowiedzi.