01.03.2017

PERSONAL DEMOCRACY FORUM | konkurs

Weź udział w konkursie i wygraj wyjazd do Gdańska na PERSONAL DEMOCRACY FORUM CEE 2017, które odbędzie się w dniach 6-7 kwietnia w Europejskim Centrum Solidarności.
Spotkaj się z międzynarodowymi ekspertkami i ekspertami badającymi i analizującymi wpływ technologii na politykę, rządy i społeczeństwo.

ZASADY KONKURSU
Konkurs adresowany jest do studentek i studentów uczelni z całej Polski. Zadaniem konkursowym jest napisanie eseju na temat ROLA NOWYCH TECHNOLOGII W ROZWOJU DEMOKRACJI - SZANSA CZY ZAGROŻENIE.

Media społecznościowe redefiniują sposób prowadzenia polityki na całym świecie. Pojawiają się nowe wyzwania, takie jak rozpowszechnianie na masową skalę fałszywych informacji w mediach społecznościowych (tzw. fake news). Tradycyjne media często nie nadążają za tempem zmian i nie zawsze odpowiadają na potrzeby nowego rodzaju odbiorców. Na trudną próbę wystawione są wartości tradycyjnych mediów - weryfikacja informacji w kilku źródłach, odróżnienie informacji od komentarza, „chiński mur” między redakcją i działem reklamy.

Jak Twoim zdaniem zmiana krajobrazu medialnego wpływa na jakość demokracji? Czy zachodzące na świecie zmiany oraz szybki dostęp do informacji są szansą czy zagrożeniem dla ładu oraz społeczno-politycznych relacji we współczesnym świecie?
regulamin → pdf

JURY KONKURSU
Najlepsze prace zostaną wyłonione przez jury w składzie:
dr Jacek Kołtan, Uniwersytet Gdański, Europejskie Centrum Solidarności
dr Hanna Machińska, Uniwersytet Warszawski
dr Małgorzata Kołaczek,Uniwersytet Jagielloński
dr Iwona Reichard, New Eastern Europe
Krzysztof Izdebski, Fundacja ePaństwo

NAGRODY
Nagrodą w konkursie jest m.in. wyjazd do Gdańska oraz uczestnictwo w PERSONAL DEMOCRACY FORUM CEE 2017, które odbędzie się w dniach 6-7 kwietnia w Europejskim Centrum Solidarności. Oprócz udziału w konferencji zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe. Ponadto dwie nagrodzone prace opublikowane zostaną w piśmie New Eastern Europe.

TERMIN NADSYŁANIA PRAC
Prace należy przesyłać na adres: joanna.talewicz@epf.org.pl do 1 marca do godz. 12.

Konkurs jest częścią międzynarodowej konferencji PERSONALDEMOCRACY FORUM CEE 2017 organizowanej przez Fundację ePaństwo, TechSoup Europe, TransparenCEE, Urząd Miejski w Gdańsku oraz Europejskie Centrum Solidarności ze wsparciem Departamentu Stanu USA, Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, National Endowment for Democracy oraz Omidyar Network. Magazyn New Eastern Europe objął konkurs patronatem medialnym.