09.05.2016

PRZECZYTANE / POWIĄZANE | gra literacka

termin | 9–13 maja, godz. 11–18 i 14 maja, godz. 11–15
miejsce | ECS, pl. Solidarności 1
start i meta | biblioteka (I piętro)
wstęp | wolny

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – orzekła nasza noblistka Wisława Szymborska. I jak jej nie wierzyć? Zapraszamy więc do zabawy młodzież, dorosłych oraz rodziców/opiekunów z dziećmi. Nasza gra literacka łączy umiłowanie do książek z ciekawością odkrywców. Czekają nagrody!

Radzimy sumować siły w dwuosobowych zespołach, rodzice/opiekunowie mogą tworzy pary z dziećmi! W 10 miejscach na terenie budynku ECS ukryliśmy 20 wypisów z literatury, zadaniem graczy jest odszukanie ich, a następnie połączenie w party i przypisanie do konkretnego tytułu. Nie bójcie się – wyposażymy Was zarówno w podpowiedzi dotyczące lokalizacji tekstów, jak i zdradzimy, o z których tytułów książkowych czerpaliśmy cytaty. W menu m.in. George Orwell, Olga Tokarczuk, Stanisława Przybyszewska i Antoni Libera.
Dla wahających się obietnica – mamy 5 nagród rzeczowych w postaci zestawów książek i 2-osobowych wejściówek na wystawę stałą ECS lub do Wydziału Zabaw. Wygrywa ten, kto zdobędzie jak najwięcej punktów. Rozstrzygnięcie gry – 16 maja.


→ Regulamin gry literackiej PRZECZYTANE / POWIĄZANE