25.02.2016

Spotkanie z Wacławem Radziwinowiczem

termin | 25 lutego 2016, czwartek, godz. 18
miejsce | ECS, pl. Solidarności 1, sala wystaw czasowych
wstęp | wolny

Spotkanie z Wacławem Radziwinowiczem, byłym korespondentem Gazety Wyborczej w Moskwie. Radziwinowicz został w grudniu 2015 wydalony z Moskwy przez rosyjski MSZ. Była to retorsja za wydalenie z Warszawy przez polski MSZ Leonida Swiridowa rosyjskiego dziennikarza. Spotkanie dotyczyć będzie stosunków polsko-rosyjskich, obecnej sytuacji w Rosji, konfliktu w Donbasie, a także pracy korespondenta zagranicznego, jest częścią forum refleksji europejskiej EUROPA Z WIDOKIEM NA PRZYSZŁOŚĆ.

Wacław Radziwinowicz jest dziennikarzem i publicystą, założycielem olsztyńskiego oddziału Gazety Wyborczej, wieloletnim korespondentem Gazety Wyborczej w Rosji, na Ukrainie i Białorusi. Autor książek Gogol w czasach Google’a oraz Soczi: igrzyska Putina. Absolwent polonistyki na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie oraz dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Spotkanie poprowadzi Masza Makarowa – dziennikarka, redaktorka, antropolożka, absolwentka AKADEMII SOLIDARNOŚCI Pracuje dla Polskiego Radia. Pisze doktorat o języku oraz tożsamości Żydów z Birobidżanu (Rosja). Współzałożycielka organizacji pozarządowej „Za wolną Rosję”.