25.02.2022

UKRAINA. RUSZAMY Z POMOCĄ

UKRAINA. RUSZAMY Z POMOCĄ
W Gdańsku potrzebni są tłumacze i psychologowie posługujący się językiem ukraińskim, a także domowa gościna dla uchodźców. Wiele organizacji prowadzi zbiórkę pieniędzy na pomoc medyczną, żywność, wsparcie uchodźców. Łączymy siły w obliczy inwazji Putina na Ukrainę!


GDAŃSK POMAGA
Miasto zapewni bezpieczne schronienie uciekającym przed wojną w Ukrainie, przede wszystkim kobietom i dzieciom. Podjęło się też koordynacji działań organizacji pozarządowych i dystrybucji informacji.
– Wspólnie z Fundacją Gdańską, która opracowała bardzo dobry sposób, aby łączyć potrzebujących pomocy i ją oferujących, podjęliśmy decyzję, że strona internetowa Gdańsk Pomaga staje się programem GDAŃSK POMAGA UKRAINIE. Wykorzystując doświadczenia, stworzyliśmy strukturę koordynacyjną – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
Na stronie internetowej przyjmowane są zgłoszenia od osób, które potrzebują pomocy, jak i od tych, które pomoc deklarują. Potrzebni są np. tłumacze i psychologowie posługujący się językiem ukraińskim. Cenna jest też każda oferta przyjęcia uchodźców pod dach rodzinnego domu. Przyjmowane są dary materialne, jak i darowizny, które wesprą akcje pomocowe organizacji pozarządowych, prowadzących już dzisiaj działania humanitarne w Ukrainie, oraz wspólnotę ukraińską w Gdańsku.
/ ukraina.gdanskpomaga.pl
/ https://www.facebook.com/donate/486031106489144/474915240830725/

ORGANIZACJE OGÓLNOPOLSKIE
POLSKA AKCJA HUMANITARNA
Zapewnia pomoc bezpośrednią, włączając w to żywność i inne formy wsparcia dla ludzi, którzy muszą uciekać ze swoich domów.
/ https://www.pah.org.pl/
/ https://www.siepomaga.pl/pah-ukraina?fbclid=IwAR36eErKOr_Ggh3laIqiovlR-btVN8dB7yrJzUNgADq7hIQYBG6_YQ6Ncek

POLSKA MISJA MEDYCZNA
Zebrane środki wesprą szybkie wsparcie medyczne i zakup niezbędnych środków medycznych, które trafią do lokalnej organizacji pomocowej – Czerwonego Krzyża w Słowiańsku w obwodzie donieckim.
/ https://pmm.org.pl/ukraina-pilna-pomoc-medyczna
/ https://pl-pl.facebook.com/PolskaMisjaMedyczna/

FUNDACJA POLSKIE CENTRUM POMOCY MIĘDZYNARODOWEJ
Fundacja pomaga wschodniej Ukrainie. Sytuacja jest trudna, wiele osób potrzebuje natychmiastowego wsparcia. Niezbędne są zestawy higieniczne, generatory, latarki, powerbanki i kuchenki turystyczne. Zakup tego sprzętu możliwy jest na miejscu. Jak najszybciej potrzebne są jednak pieniądze.
/ https://pcpm.org.pl/fundacja-pcpm-rusza-z-pomoca-ukrainie.html
/ https://www.facebook.com/donate/2948107692167955/4897929046952704/