11.11.2015

VIVAT NIEPODLEGŁA!

W radosny dzień 11 listopada, kiedy w Narodowe Święto Niepodległości wspominamy odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, zapraszamy do Europejskiego Centrum Solidarności na rodzinne świętowanie – obejrzyjcie wystawy, zjedźcie obiad i pobawcie się z dziećmi w Wydziale Zabaw. Z okazji święta – dużo rabatów!

WYSTAWA STAŁA | DZIEŃ PROMOCYJNEJ CENY BILETÓW
Wystawa dedykowana historii ruchu Solidarność oraz zmianom, jakie dokonały się pod jego wpływem w Europie – to serce budynku ECS. Zajmuje powierzchnię blisko trzech tysięcy metrów kw. pierwszego i drugiego piętra. Ekspozycja to nowoczesna przestrzeń, do prezentacji wykorzystano nie tylko tradycyjne metody ekspozycyjne, ale i najnowsze rozwiązania technologiczne. Zwiedzający oglądają eksponaty historyczne, ale mają także dostęp do projekcji przestrzennych i elektronicznych, gdzie zgromadzone są fotografie, filmowe materiały archiwalne, dokumenty, mapy, biogramy, kalendaria, wycinki prasowe…
Każdy zwiedzający wyposażany jest w audioprzewodnik, który oferuje m.in. ścieżkę zwiedzania dla dzieci, ścieżkę w języku kaszubskim oraz ścieżkę w języku migowym i audiodeskrypcję dla osób niedowidzących.

● Tylko 11 listopada wszystkim gościom, którzy przyjdą zwiedzić wystawę z rodziną czy przyjaciółmi (nie mniej niż 4 osoby), oferujemy promocyjnie bilety ulgowe w cenie 11 zł/os.

Wystawa w ECS jest czynna w godz. 10.00–18.00, kasy pracują do godz. 17.00. VIVAT NIEPODLEGŁA!

RESTAURACJA | RABAT SPECJALNY
W menu restauracji Amber Side z okazji Święta Niepodległości dania z karty polskiej, m.in. udko z gęsi confit serwowane na babce ziemniaczanej, karmelizowanej gruszce z sosem żurawinowym oraz delikatne ravioli z gęsiną, a na deser – rogal marciński według tradycyjnych staropolskich receptur.

● Tylko 11 listopada obowiązuje rabat specjalny – 15 proc. na wszystkie dania z nowej karty.
Restauracja czynna jest w godz. 13.00–20.00.


WYDZIAŁ ZABAW | CZAS DLA CAŁEJ RODZINY
Odpływamy! – od budowy statku przez dostawę towaru, przeładunek w porcie po wyjście w rejs. Zapraszamy dzieci do 10 roku życia z rodzicami, dziadkami, opiekunami – na morską wyprawę. Dzieciaki dowiedzą się tu, m.in. co oznacza „solidarnie” i ile dobrego można zdziałać wspólną pracą.
UWAGA! Do sali nie można wchodzić w obuwiu zewnętrznym ani boso, zasada ta obowiązuje zarówno dzieci, jak i opiekunów. Zabierzcie ze sobą skarpetki antypoślizgowe albo obuwie na zmianę. O każdej pełnej godzinie do WYDZIAŁU ZABAW wchodzi maksymalnie 75-osobowa grupa.
● Bilet (dla dziecka i opiekuna) na 1 godzinę kosztuje – 5 zł/os. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny na 1 godzinę – 2,5 zł/os.

WYSTAWA. STOCZNIA WEDŁUG MIROTY | WSTĘP WOLNY
32 czarno-białe fotografie złożyło się na wystawę STOCZNIA WEDŁUG MIROTY.
Od początku lat 50. Zenon Mirota jako etatowy fotograf dokumentował życie codzienne zakładu i jego pracę: od budowy statku przez jego wodowanie, wyposażanie aż po przekazanie armatorowi. Po urzędowych godzinach pracy Mirota odsłania talent do fotografii artystycznej.
– Kocham tę stocznię – mówi Zenon Mirota. – Tam się wychowałem. To było moje życie.
● Ekspozycja czynna jest w galerii w ogrodzie zimowym już tylko w listopadzie.