WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY, DOROSŁYCH PAR I RODZICÓW

termin | 11–14 stycznia 2022, wtorek – czwartek, godz. 19.00–21.00
miejsce | ECS, ogród zimowy (parter)
wstęp | wolny + sprawdź poniżej czy są jeszcze wolne miejsca

Zapraszamy na cztery kameralne warsztaty dla młodzieży, dorosłych, par, rodziców dzieci młodszych i rodziców nastolatków. Usiądziemy w ośmioosobowej grupie przy okrągłym stole w ogrodzie zimowym ECS, żeby rozmawiać o tym, jak przy użyciu słów być lepszym dla siebie i dla innych oraz budować twórcze relacje bez przemocy.

PROWADZĄCE
Aleksandra Musielak | Psycholożka – pasjonatka od lat pracująca z dziećmi i nastolatkami. Wicedyrektorka ds. wychowawczych jednej z gdańskich szkół podstawowych oraz wiceprezeska Stowarzyszenia Educational Cha(lle)nge. Pomysłodawczyni Gdańskiego Forum Edukacyjnego, które przy udziale uczniów, rodziców, nauczycieli i ekspertów zmienia gdańską edukację. Prowadzi zajęcia ze studentami. Popularyzuje wiedzę psychologiczną.
Ukończyła Uniwersytet SWPS oraz Psychologię Kliniczną, intensywny trening Nonviolent Communication. Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Oprócz psychologii i innych ludzi pasjonują ją filmy, podróże, książki i psy.

Katarzyna Bertrand | Psycholożka. Prowadzi konsultacje psychologiczne, konsultacje wychowawcze dla rodziców, terapię indywidualną, rodzinną, terapię par i małżeństw. Współzałożycielka Poradni Psychologiczno-Seksuologicznej „Dwie Kreski”. Od 6 lat prowadziłam fundację zajmującą się wsparciem zdrowia prokreacyjnego.
Absolwentka Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, specjalność psychologia kliniczna człowieka dorosłego. Ukończyła Studium Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej oraz studia podyplomowe: zarządzanie zasobami ludzkimi na Uniwersytecie SWPS. Doskonali umiejętności terapeutyczne na kursie w Polskim Instytucie Eriksonowskim, atestowanym przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Mama trójki dzieci, kocha książki.

11/01/2022 WTOREK 19.00–21.00
JAK WYCHOWYWAĆ DZIECKO DO DIALOGU?
/ warsztaty dla rodziców dzieci w wieku 5–10 lat
/ już brak wolnych miejsc
Dialog potrzebny jest wszystkim członkom rodziny, bo wspiera wzajemne zaufanie do siebie i innych. Na spotkanie zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą doświadczać kontaktu z dzieckiem opartego na szacunku i rozmowie.
Dialog – czy naprawdę wiemy, co oznacza to słowo? Czym jest dialog? Czy w Waszym rodzinnym sposobie komunikowania się da się go odnaleźć? – podczas warsztatu odpowiemy na te pytania. Zastanowimy się, jak mówić do dziecka, by być usłyszanym, oraz jak słuchać, żeby je usłyszeć. Dowiemy się, w jaki sposób dialog uczy współpracy i buduje pełen zaufania kontakt między rodzicami i dziećmi oraz jak wspierać kompetencje komunikacyjne dzieci.
prowadząca | Aleksandra Musielak

12/01/2022
ŚRODA 19.00–21.00
JAK ZA POMOCĄ SŁÓW BUDOWAĆ DOBRE RELACJE PARTNERSKIE?
/ warsztaty dla par
/ już brak wolnych miejsc
Słowa mają ogromną moc, jedne uskrzydlają inne ranią. Na spotkanie zapraszamy pary, które chcą budować związek oparty na świadomej komunikacji budującej bliskość i zrozumienie.
W jaki sposób słowa wpływają na komunikację i wzajemne rozumienie? Jakich słów używamy i jakich chcielibyśmy słuchać? Które słowa budują dialog i zrozumienie w relacjach partnerskich, a które uniemożliwiają porozumienie? – to tylko niektóre pytania, na które wspólnie poszukamy odpowiedzi.
Stawiamy na dialog z uważnością, która pozwala budować przestrzeń w relacjach partnerskich.
prowadząca | Katarzyna Bertrand

13/01/2022 CZWARTEK 19.00–21.00
JAK ROZMAWIAĆ, ŻEBY OTWIERAĆ, A NIE ZAMYKAĆ?
/ warsztaty dla rodziców nastolatków
/ już brak wolnych miejsc
Na spotkanie zapraszamy wszystkich tych rodziców, którzy chcą doświadczać kontaktu z nastolatkiem opartego na szacunku i rozmowie, być towarzyszem, a nie policjantem swojego dziecka.
To, co rodzic mówi i w jaki sposób mówi do swojego dziecka, ma ogromne znaczenie. Porozmawiamy o tym, jak ważna jest komunikacja bez osądzania i oceniania. Wspólnie zastanowimy się nad tym, co powoduje, że nastolatki zamykają się na rozmowę z rodzicami, oraz poszukamy słów, które otwierają drzwi do porozumienia lub je zamykają. Mówić będziemy również o roli emocji w budowaniu porozumienia z dzieckiem.
prowadząca | Aleksandra Musielak

14/01/2022 PIĄTEK 19.00–21.00
JAK UŻYWAĆ SŁÓW, ŻEBY BUDOWAĆ DOBRE RELACJE?
/ warsztat dla młodzieży i dorosłych
/ już brak wolnych miejsc
Od sposobu komunikacji zależy skuteczność działań, nastrój i dobre relacje z otoczeniem. Na warsztat zapraszamy wszystkich, którzy chcą nawyk krytykowania, oceniania, obwiniania zamienić na dobre słowa.
Wspólnie poszukamy odpowiedzi na wiele pytań, m.in.: Co jest niezbędne w porozumieniu bez przemocy? Jaki język buduje poczucie własnej wartości w nas i naszą pozycję w relacji z otoczeniem? Jakich słów używamy i w jaki sposób to robimy?
prowadząca | Katarzyna Bertrand