SPOTKANIA NA STYKU | spektakl

NABÓR / CASTING / КАСТИНГ

Chcesz wziąć udział w tworzeniu spektaklu inspirowanego historiami osób pracujących w Stoczni Gdańskiej? Jeżeli masz powyżej 15 lat, przyjdź na casting do kolejnej edycji projektu NA STYKU. → szczegóły poniżej

/ Would you like to participate in creating a performance inspired by stories of people working at Gdańsk Shipyard? If you are at least 15, come to a casting for the next edition of the NA STYKU - MEETING POINTS project.
→ detailed information

/ Хотите принять участие в создании спектакля, вдохновленного историями людей, работающих на Гданьской судоверфи? Если Вам больше 15 лет, приглашаем на кастинг на участие в очередном выпуске проекта НА СТЫКЕ. → подробности мероприятия

termin castingu | 17 października 2019, czwartek, godz. 18.00–21.00
adres | Europejskie Centrum Solidarności, plac Solidarności 1
miejsce | 3 piętro, sala 4
→ zapisy

Tym razem pracujemy dramaturgicznie!

Podczas warsztatów wyłoniona z castingu grupa uczestników i uczestniczek będzie współtworzyć ostateczny kształt sztuki teatralnej opowiadającej historię osób związanych ze Stocznią Gdańską. Efektem warsztatów będzie CZYTANIE PERFORMATYWNE sztuki, z udziałem grupy oraz zawodowych aktorów i muzyków, które odbędzie się 14 grudnia i będzie uroczystym zakończeniem tegorocznej edycji projektu.
Casting będzie miał formę luźnych rozmów – interesują nas osobiste historie uczestników i uczestniczek albo ich stosunek do historii Stoczni Gdańskiej. Szukamy osób ciekawych gdańskich historii, kreatywnych, poszukujących nowych form przywoływania pamięci o miejscach, które znikają z mapy Gdańska albo zmieniają swój charakter. W tym spotkaniu nie ma znaczenia doświadczenie teatralne, wykonywany zawód czy zainteresowania. Zaprosimy wszystkich, których opowieści nas poruszą i zainspirują do dalszej pracy.
Na casting można (ale nie trzeba) przygotować jakąś opowieść, fragment tekstu, przynieść zdjęcia, przedmiot – cokolwiek, co może stanowić inspirację do dalszej pracy warsztatowej i ma związek ze Stocznią Gdańską.
Sztuka teatralna będzie artystyczną wypowiedzią, bazującą na kolorycie czasów świetności Stoczni, muzyce, piosenkach, modzie, obyczajach, kulturze i ważnych wydarzeniach historycznych. Chcemy potraktować temat we współczesny sposób, będziemy korzystać z multimediów, muzyki i aranżacji. Opowieść będzie osnuta wokół historii pary pracowników Stoczni, która jest fikcyjną kreacją autorską, ściśle jednak osadzoną w realiach tamtych czasów.
Spotkania Na Styku to projekt, który pokazuje opowieści osób, które przez wiele lat pracowały w Stoczni Gdańskiej. Podczas spotkań w ECS poznajemy ich historie, inspirujemy wspomnienia, szukamy relacji między dotąd nieznającymi się gośćmi, miejsc, zdarzeń, w których ich historie łączą się, stykają. A wspomnień jest wiele. To m.in. opowieści z biura architektonicznego, wspomnienia pracy suwnicowych, ale również z potańcówek i towarzyskich spotkań. Potem, przy wsparciu artystów, opowiadamy te historie za pomocą sztuki. Praca z ciałem, głosem, rysunek – każda z tych technik pozwala odzwierciedlić wspomnienia i doświadczenia uczestników projektu. To oryginalny i nieprzewidywalny sposób prezentacji stoczniowych historii.

→ więcej o poprzedniej edycji projektu